Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą kursów i szkół letnich organizowanych przez uczelnie partnerskie lub instytucje współpracujące z Politechniką Lubelską.

Zapraszamy do zapoznania sie z ofertą kursów i szkół letnich organizowanych przez uczelnie partnerskie lub instytucje współpracujące z Politechniką Lubelską.

UAB Barcelona Summer School

W tym roku letnia szkoła UAB w Barcelonie odbędzie się online. Od 22 czerwca do 10 lipca w Internecie będzie oferowanych 17 kursów, większość z nich w języku angielskim, a program społeczny pomoże zgromadzić studentów lokalnych i zagranicznych. Kursy angażują studentów na studiach licencjackich i magisterskich podczas wykładów, zwiększają ich umiejętności komunikacji międzykulturowej poprzez dyskusje i zachęcają ich do myślenia nieszablonowego poprzez zastosowanie tego, czego uczą się w klasie. Ponadto studenci mogli uzyskać do 12 punktów ECTS w ciągu 3 tygodni, ponieważ program daje im możliwość zrobienia do dwóch kursów, po jednym na każdy semestr.

Pierwszy termin 22.06. - 10.07 w godzinach 09.00 - 12.00

Drugi termin 22.06. - 10.07 w godzinach 10.00 - 13.00

Więcej intormacji na stronie uczelni: www.uab.cat/barcelona-summer-school

Fachhochschule Technikum Wien Summer School

Green.Building.Solutions (18 lipca - 9 sierpnia) l 7 ECTS >> https://summer-university.net/study-abroad/green-building-solutions-vienna/

Wiedza z pierwszej ręki na temat ekologii i inżynierii z ponad trzydziestu krajowych instytucji szkolnictwa wyższego i instytutów badawczych wraz z instytucjami międzynarodowymi zawartymi w trzytygodniowym programie w stolicy energooszczędnego budynku: Wiedniu. Myśl ekologicznie, zadbaj o swoją przyszłość - teraz.

 

Alternative Economic and Monetary Systems (20 lipca - 7 sierpnia) l 5 ECTS >> https://summer-university.net/study-abroad/aems-vienna/

AEMS jest akademicką letnią szkołą, która oferuje nowe podejście: ocenę ekonomicznych alternatyw, w których naturalne granice i czynnik ludzki są równymi częściami równania. Nasz cel: pomóc rozwiązać niektóre problemy społeczeństw, przedstawiając realne alternatywy dla procesów i rozwoju, które stanowią ogromne obciążenie dla granic ekonomicznych, ekologicznych i społecznych.

Master's Design for Development - Politecnico di Milano

Politechnika w Mediolanie ogłosiła nabór na kurs Design for Development Architecture, Urban Planning and Heritage in the Global South, który trwać będzie od września 2020 do września 2021 roku.

"Wpływ globalizacji na miasta i regiony powoduje ogromne nierówności społeczno-przestrzenne, sytuacje kryzysowe w środowisku i złożone problemy związane z zarządzaniem miastem, szczególnie w regionach Globalnego Południa oraz w krajach o wschodzących gospodarkach. Działanie w tych miejscach wymaga wyraźnego rozwinięcia innowacyjnych umiejętności zawodowych, aby móc sprostać wyzwaniom integracyjnego, zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.

Master's in Design for Development został opracowany w celu spełnienia tych wymagań w mocnym przekonaniu, że dyscypliny projektowania mogą odgrywać wiodącą rolę w tych nowych procesach urbanizacyjnych. Rzeczywiście, ze wszystkich stron stale rośnie zapotrzebowanie na ekspertów ds. Projektowania zdolnych do poruszania się w trudnych kontekstach Globalnego Południa poprzez oferowanie * umiejętności i wiedzy specjalistycznej, które koncentrują się na możliwościach zarządzania i jakości rozwoju obszarów miejskich i regionalnych *.

Mając to na uwadze, program tego * Kursu specjalizacji pierwszego i drugiego poziomu * ma na celu przeszkolenie profesjonalistów o międzynarodowej perspektywie, zdolnych stawić czoła najtrudniejszym wyzwaniom, jakie stawia współczesny rozwój miasta z umiejętnościami i kreatywnością, w oparciu o podejście łączące badania, projektowanie i innowacje. Tym nowym profesjonalistom zaoferowany zostanie szeroki przegląd projektowania w różnych skalach, w których architektura, planowanie i ochrona dziedzictwa są aspektami tego samego podejścia do projektowania, które ma na celu opracowanie skutecznych strategii obrony i rozwoju regionów, w których działają pod względem środowiskowym i społecznym."

Kurs skierowany jest głównie do studentów II stopnia Architektury i Urbanistyki uczelni technicznych.

Termin zgłoszeń: 4 maja 2020 rok

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie kursu: www.designfordevelopment.polimi.it

a także w broszurze

Zapraszamy do wzięcia udziału.

Zespół BKM

milano

 

Wind Power Summer School in Denmark

Aarhus University School of Engineering oferuje międzynarodową letnią szkołę technologii turbin wiatrowych we współpracy z Siemens Gamesa Renewable Energy, Vestas Wind Systems i DTU Wind Energy.
Uczelnia zaprasza do szkoły letniej jednych z najbardziej utalentowanych studentów inżynierii.

Kurs letni jest intensywnym i wymagającym dwutygodniowym kursem. Celem kursu jest umożliwienie uczestnikom zastosowania ich kompetencji inżynierskich do problemów technologicznych turbin wiatrowych i uzyskania wglądu w projektowanie turbin wiatrowych oraz interakcje między różnymi podskładnikami i ich profilami zapotrzebowania. Kurs letni koncentruje się na problemach mechanicznych i energetycznych. Uczniowie zdobędą wiedzę teoretyczną na kursie, ale będą mieli również wyzwanie zastosowania teorii podczas rozwiązywania złożonych zadań.

Kandydaci muszą być studentami ostatniego roku studiów inżynierskich lub uczestnikami studiów magisterskich w zakresie technologii energii elektrycznej, inżynierii mechanicznej lub elektroenergetyki (lub równoważnej).

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź: ase.au.dk/summerschool.

Termin składania aplikacji: 1 kwietnia 2020 r.
Czas trwania kursu: 9 sierpnia - 21 sierpnia 2020 r.
 
aarthus
 

VIA Summer School 2020

 VIA University College zaprasza studentów do zapoznania się z ofertą letniej szkoły. Termin rejestracji w letniej szkole to 15.01.2020.

Wszystkie potrzebne informacje na temat kursu i zajęć w letniej szkole VIA University College znajdą Państwo na stronie:

Strona

Kontakt z uczelnią - > Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WORLD WATER CAMP 2020

Zapraszamy wszystkich studentów do zapoznania się także z ofertą edukacyjną tej uczelni i uczestnictwie w wymianie studenckiej!

Universidad de Murcia - Swallow Programme

Swallow Programme na Uniwersytecie w Murcji skierowany jest do studentów urodzonych w Murcji lub ich potomków na całym świecie.
Celem tego programu jest wzmocnienie więzi między mieszkańcami Murcji poza granicami tego regionu. Program oferuje 6 pełnych stypendiów, aby umożliwić studentom przeprowadzenie jednego semestru akademickiego na Uniwersytecie w Murcji (Hiszpania). Dotacja obejmuje zakwaterowanie, koszty utrzymania, ubezpieczenie medyczne, koszty podróży i czesne.

Więcej informacji na stronie - > tutaj.