Drukuj
Kategoria: Aktualności
Odsłony: 1179

(ENG below) Miło nam przedstawić przygodę jednego ze studentów będących na wymianie na Wydziale Mechanicznym w ramach Programu Erasmus+, Pietro Terranova, który, wrócił z Lublina do Palermo rowerem

Oto, co napisał nam o sobie:

“C’e l’ho fatta -Dokonałem tego”

Sytuacja związana z COVID-19 wpłynęła na funkcjonowanie uczelni i studentów. Dziś chcemy przekazać relację o tym, jak student z wymiany Erasmus+ w oryginalny sposób wrócił do swojego kraju.

Pan Pietro Terranova, student z wymiany Erasmus+ na Wydziale Mechanicznym, połączył powrót na Sycylię ze zrealizowaniem marzenia. Otóż, nie czekając na kolejne przesunięcie terminu wylotu do Palermo, wziął sprawy w swoje ręce: kupił rower, przygotował trasę 2800-kilometrową i samodzielnie dotarł na Południe Włoch.

W ciągu dwudziestu ośmiu dni, [od 1 do 27 lipca, 2020 roku], pokonując sto km dziennie, przejechał cały dystans. Przekroczył pięć państw: Czechy, Austrię, Słowenię, Chorwację by w Dubrowniku wejść na prom do Bari.
Tak mówi o tym, czego dokonał: to było świetne doświadczenie: tylko ja, mój rower i krajobraz. Pozwoliło mi wiele dowiedzieć się o sobie samym. Doświadczyłem, jak potężny może być ludzki umysł. Jeśli tylko czegoś bardzo chcemy dokonać, bądźmy skupieni na tym i wtedy nic nie może nas powstrzymać.

Jestem przekonany, że każdy mógłby zrobić coś podobnego.

 
My name is Pietro Terranova and I am a mechanical engineering master student. I was in LUT from February 2020 to July 2020 to accomplish my erasmus+ mobility before my graduation.
Unfortunately this period was overlapped by the famous COVID-19 pandemia and I had to spend most of this months at home.
When the moment to come back has come, considering the possibility that my flight to come back home could have been deleted again, I decided to pick a bike and to come back to Italy by riding it.
 
I started my trip on the 1st of July 2020 from Lublin and I arrived in Palermo on the 27th of July 2020.
I crossed 6 countries: Poland, Czechia, Austria, Slovenia, Croatia and Italy.
2800km to come back home. Just me, my bycicle and the landscape. It was a great experience that allowed me to find out more about my person.
 
I am convinced that everyone could be able to do something similar. This experience showed me how powerful is the mind. If you strongly want something, just be focus on it and no-one can stop you. 
I would like to say thank you to you all for the great time in Lublin and for your professionality in your work! 
I wish you all the best.
 
Sincerely,
Pietro.